‟overcq”

Z bloga o OUX/C+

Wstęp o OUX / C+

Co to jest technologia OUX (czyli w przyszłości język C+)?

Jest to nowy, eksperymentalny język programowania obecnie zbudowany jako rozszerzenie języka C, ale mający własne standardy.

Język ten w obecnym stanie jest przygotowany do pracy w systemach operacyjnych Linux, BSD i innych uniksopodobnych; i nie jest ograniczony do niskopoziomowych zastosowań, tak jak język C. W istocie jest tworzony w systemie Gentoo Linux i czasem sprawdzany w systemach FreeBSD i OpenBSD.

Technologia OUX / język C+ składa się z:

W wyniku kompilacji twojego projektu w języku C+ powstaje program wykonywalny, który może być zależny od bibliotek łączonych w czasie wykonywania, reprezentujących moduły podsystemu OUX.

Jakie jest niezbędne oprogramowanie?

Do kompilacji twojego projektu w języku C+ w systemie uniksopodobnym potrzebne są następujące narzędzia (zwykle standardowo dostępne w systemach Linux):

Natomiast do pisania twojego programu w języku C+ polecam:

Sposób instalacji opiszę w osobnym wpisie.

Co potrzebujesz wiedzieć?

Do programowania w języku C+ potrzebna jest umiejętność programowania w języku C (z wyjątkiem standardowej biblioteki). Ponadto raczej powinieneś potrafić wykonywać podstawowe czynności w używanym przez Ciebie systemie uniksopodobnym.

W przypadku jakichkolwiek błędów w treści tutoriala lub pytań o technologię OUX / język C+ proszę o kontakt. Warto zauważyć, że wiele już dostępnych możliwości podsystemu OUX nie zostało jeszcze opisanych.